Інноваційний театр не вирішує проблем, але може навчати, розважати та мотивувати

Людство дуже давно розпочало виховувати, розважати та створювати емоції за допомогою театру. Деякі з найдавніших печерних картин у світі надавали можливість для спільної розповіді. Стародавні греки винайшли драматичну трагедію, як спосіб візуалізації контексту людського вибору. Шекспір дав нам нову мову та структури для трагедій, комедій і складного соціального дискурсу.


Хоч ця мова на даний час застаріла, але такі поняття у шекспірівській п’єсі, як любов, ревнощі, ненависть, помста, жадібність – все ще актуальні.

Сьогодні, в епоху складних цифрових ефектів у кіно, сучасний театр продовжує залучати людей до фізичного видовища історій, розказаних на сцені. Театр, як інструмент для розповіді історій, змінює погляд на себе та інших.
Театр дивовижно виник у світі бізнесу, у новому інноваційному форматі.

Інноваційний театр – це місце, де люди збираються у залах для засідань та майстернях, щоб розповісти певну історію інновації за допомогою реквізиту (приміток PostIt, плакатів намальованих вручну тощо) та ретельно виставлених сцен, які створюють спільний театр в ім’я інновацій.

У цьому й криється відмінність. Інноваційний театр може бути корисним, якщо ви використовуєте його для розваги, виховання та мотивації. Інноваційний театр дійсно може допомагати надихнути на зміни, але він не є вирішенням усіх проблем.

Коли ми беремо участь у театральному шоу, ті, хто створює шоу і ті, хто його дивляться, укладають певну соціальну угоду. Ми знаємо, що шоу не є реальним. Сцена – це факсиміле життя: декорації розписані, актори – персонажі. Ми свідомо погоджуємось на цей обман, оскільки хочемо, щоби нас розважали, бажаємо відчувати глибокі емоції. Найважливіше – ми сподіваємось дізнатися щось про себе.

Зрештою, всі чудові історії зазвичай можуть бути конфліктом між двома протилежними емоціями, які вчать чомусь про нас самих. Хоробрість проти боягузтва. Любов проти ненависті. Честь проти зради.

Нас тягне спостерігати, як ці конфлікти розгораються на сцені, тому що ми не можемо тягнутись до речей, що розкривають глибші емоційні істини про інших та про нас самих. Річ у тім, що емоції театру – це не реальний світ, це його імітація. Театр представляє реальне життя, але в більш простій обстановці. Щоб застосувати уроки, отримані з історії, ми повинні масштабувати, поширювати та збагачувати те, що вивчаємо.

То що стосовно інноваційного театру?

Є багато видів діяльності, що можуть потрапити під парасольку інноваційного театру: натхненні переговори, інноваційні майстер-класи, спринти та хакатони.
Можливо, легшим для розуміння буде пояснення того, що вимагає інноваційний театр: цікаві простори, красиві матеріали та захоплюючі, енергетичні заходи. Він часто фокусується на нових захоплюючих ідеях та технологіях, а не на проблемах.

Такий театр зосереджений на інноваційній діяльності у безпечному середовищі, а не на більш конфліктному, складному та багатому досвіді людей у реальному світі, які намагаються зрозуміти та вирішити проблеми.

Так само, як театральний твір, інноваційний театр є імітацією інновацій. Він, як правило, виробляє спрощені концепції, які часто ніколи не вимірюються на основі змін, що вони вносять. Театр інновацій розігрується годинами або, щонайбільше, днями. Це триває недостатньо довго, щоб глибоко зрозуміти справжню проблему.

Все це відбувається тому, що інноваційний театр, як і театральна вистава, полягає у підбурюванні емоцій та психологічних змінах. Він намагається змусити людей бачити себе чи приймати виклик по-іншому. Театр інновацій намагається створити почуття групової солідарності, ясності в особистих припущеннях. Це спрацьовує для створення нової енергії в команді чи групі. У цьому театр інновацій має місце як агент для психологічних, соціальних та культурних змін.

З іншого боку, реальні інновації вимагають глибоких досліджень для систематичного розуміння проблеми. Можуть бути досліджені, повторені та протестовані сотні рішень. Також бувають і моменти захоплюючого спільного прориву. Велика частина інноваційної роботи може бути поодинокою, шліфувальною та повільною.

Є складні деталі, які потрібно правильно зробити. Є й операційні, технічні, соціальні чи економічні перешкоди, які неможливо перекрити більш простою історією. Потрібен час, зусилля, бюджет і толерантність до обсягу невдач, які можуть послабити загальний настрій. Значущим нововведенням інноваційного театру є марафон, а не спринт.

Тож не варто плутати театр із реальністю. Якщо ви створюєте театр інновацій, робіть це, знаючи, що намагаєтесь змінити в першу чергу власну думку, підняти позитивні емоції та навчити людей новому про себе та світ.

Театр інновацій може розважати, виховувати та мотивувати, але не думайте, що ви залишите частинку інноваційного театру в комусь, створивши стійке та потужне рішення складної проблеми реального світу.

Схожі публікації