Новини

Пластична драма від Рівненського драматичного театру

Наприкінці грудня 2020 року в Рівненському обласному драматичному театрі відбулася прем’єра пластичної драми “Люди. Тіла. Метаморфози” від режисера Юрія Паскара.

Прем’єра, що закрила 2020 театральний рік у Рівному має безліч цікавих особливостей. Постановка здійснена лише за участі артистів балету та виключно мовою тіла та пластики, без використання жодного слова. Цікавим також є те, що музичне оформлення вистави є імпровізованим та створюється синхронно, під час того як на сцені відбувається дія.

Євгеній Васильєв – український літературознавець, доктор філологічних наук, доцент, актор і театральний режисер – поділився своїми враженнями про виставу з театральним журналом “MIZANSCENA” у статті: “«Люди. Тіла. Метаморфози». Суб’єктивні нотатки про виставу Рівненського академічного обласного музично-драматичного театру”.

Євгеній Васильєв

“Хоча у виставі «Люди. Тіла. Метаморфози» постає чимало гострих конфліктних ситуацій (як суто приватних, так і навіть соціально-політичних), подаються вони без елементів жорстокості та агресії (як нерідко буває у пластичних виставах, де актори «рвуть на собі одежу» і грають на розрив аорти, неначе компенсуючи відсутність слів, якими можна докричатися до глядача). Радше вона нагадує медитацію. І хоча у виставі постає наше у цілому (західне) суспільство, багато у ній від східної естетики – споглядальної, неквапливої, ритуальної. І саме ця східна, «дзенська» стилістика стає, як здається, дуже точним камертоном спектаклю, що відразу налаштовує саме на подібну тональність глядачів.”

Над постановкою працювали:

  • Автор ідеї, режисер-постановник – Юрій Паскар
  • Балетмейстер-постановник – Олександр Віюк
  • Художник-постановник – Анна Пілюгіна
  • Музично-шумове рішення – заслужений артист України Станіслав Лозовський, Андрій Вавринчук
  • Художник по світлу – Микола Андреюк
  • Звукорежисер – Андрій Вавринчук
  • Помічники режисера – Галина Шарко, Олександр Лоєвський

Наступний показ вистави “Люди. Тіла. Метаморфози” відбудеться 27 січня. Квитки можна придбати на платформі “KONTRAMARKA” за посиланням.

Детальніше познайомитися із діяльністю Рівненського обласного музично-драматичного театру можна на офіційному сайті. Дізнатися більше про пластичну драму “Люди. Тіла. Метаморфози” можна за посиланням.


Фото з вистави: Анатолій Мізерний


.payment_block { margin-bottom: 75px; } .payment_block form { float: left; padding-right: 5px; } .payment_title p { display: block; line-height: 20px; width: 44%; height: 35px; padding-top: 7px; padding-left: 6px; font-weight: bold; font-size: 16px; color: #00abe5; font-family: OpenSans, sans-serif; } @media screen and (max-width: 425px) { .payment_block { margin-bottom: 30px; } .payment_title p { width: 95%; } .payment_block { width: 50%; } .payment_block form { padding-top: 10px; float: none; } } @media screen and (max-width: 375px) { .payment_block { margin-bottom: 30px; } .payment_block form button span { font-size: 14px; } }

Підтримати MIZANSCENA.COM:

Схожі публікації