Новини

Театр на Подолі: антиутопія під зірковим небом

Київський Театр на Подолі змінить локацію для показу своєї вистави за п’єсою Майкла Джина Саллівана «1984». Як повідомляє прес-служба, це буде ексклюзивна постановка, яка вперше відбудеться під відкритим небом.

П’єса «1984» є адаптацією культового роману-антиутопії Джорджа Орвелла. В ній показується «життя в штучному світі, яке навчило любові навіть бездушних солдатів». За сюжетом, головний герой Уінстон працює цензором в Міністерстві правди, яке займається оновленням історії. Партія на чолі з лідером по імені Старший брат керує країною. Лозунг цієї партії – «Війна – це мир. Свобода – рабство. Незнання – сила». Уінстон не розуміє ідеологію цієї партії. Він веде щоденник, в якому записує всі свої сокровенні думки. Через деякий час у нього починаються стосунки із Джулією, яка працює у Міністерстві. Вони розуміють, що їхнє кохання приречене, адже вільні стосунки між працівниками міністерства заборонені. Отже, закохані вирішують піти проти режиму партії і вступають до підпільної організації, яка насправді є пасткою… У фіналі роману Уінстон раптом розуміє, що справді любить партію і Старшого брата.

У п’єсі та в романі дії відбуваються не хронологічно. На початку вистави глядачі вже бачить Уінстона спійманим і підвішеним на машині для катувань в Міністерстві кохання. Четверо солдатів-партійців читають особистий щоденник героя і розігрують перед ним його спогади, щоб виманити з нього ще більше признань і морально знищити.

Прем’єра вистави відбулась у серпні минулого року. Відтоді вона стала однією з найкращих і касових постановок. Режисером вистави є Сергій Павлюк.

Побачити виставу під відкритим небом можна буде вже з 11 вересня.

Детальніше про діяльність театру можна дізнатись на офіційному сайті.


Знаходьте найактуальніші новини театру України та світу на сторінках Театрального онлайн-журналу «MIZANSCENA».

Приєднуйтесь до спільноти наших читачів у соціальних мережах:


Схожі публікації