Новини

Інноваційні «Кострубізми»

Луцький незалежний театр «ГаРмИдЕр» продовжує реалізацію проекту «Кострубізми. Кумановський», який покликаний втілити в реальність химерний художній світ сучасного українського художника Миколи Кумановського.

Проект діє за підтримки Українського культурного фонду в грантовому розділі «Інноваційний культурний продукт».

Ідея проекту належить дружині художника – Вірі Кумановській. Протягом двох років вона шукала команду, яка могла б відтворити на сцені світ художника через серію графічних та літературних робіт митця.

Команда театру «ГаРмИдЕр» взялася втілити проект, використовуючи цікавий синтез художніх вимірів: театрального, мультимедійного та перформативного.

«Ми вирішили, що на стику жанрів, через перформанс, фізичну дію, унікальний звукоряд та анімовані декорації ми максимально передамо філософію цього глибокого художника, зануримо глядача в його химерний світ, дамо відчути ту магію, яка невпинно притягує до його картин, які є в приватних колекціях по всьому світу», – розповідає про проект режисерка театру Руслана Порицька.

За реалізацію проекту взялася команда у складі:

  • Руслана Порицька – керівниця проекту, режисерка, сценаристка.
  • Павло Порицький – актор
  • Юлія Варченко – пластеографка
  • Олександр Загайний – відео-дизайнер
  • Євген Манн – композитор, звукорежисер
  • Віра Кумановська – авторка ідеї
  • Наталка Шекель  – піар-менеджерка
  • Юлія Яцун – режисерка відео версії.

Фінальний показ проекту заплановано на 24 жовтня 2020 року у «Гармидер Angar-stage»

У липні 2018 року в луцькому Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків було відкрито Художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського, який згодом став ще одним підрозділом МСУМКу.

Після реалізації проекту, відео-версію постановки автори планують передати у музей. Там постановка продовжить втілювати загальну місію проекту – пропагування сучасного мистецтва людям різної культурної приналежності в нетеатральних просторах.

Детальнішу інформацію про проект можна знайти на сайті театру «ГаРмИдЕр»: «Кострубізми. Кумановський».

Також слідкувати за проектом можна у соціальних мережах за хештегом #КОСТРУБІЗМИ та на сторінці у Facebook «КОСТРУБІЗМИ. КУМАНОВСЬКИЙ».

Схожі публікації